Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pivný kúpeľ

Čo je to pivný kúpeľ?

Ide o výnimočnú procedúru s liečivými účinkami, ktorej súčasťou je  sauna, kúpeľ s prísadami, z ktorých sa varí pivo, regenerácia organizmu na lôžku a odpočinok, kde sa vstrebávajú kladné účinky z pivných procedúr.

Pivný kúpeľ prehrieva pokožku a uvoľňuje kožné póry, ktorými sa odplavujú von z tele škodlivé látky. Vitamíny skupiny B, sacharidy a proteíny podporujú regeneračné schopnosti pokožky, majú ozdravujúci účinok na pleť a pivný kúpeľ má pozitívny vplyv pri liečbe psoriazy, lupienky, akné, alebo celulitídy. Kúpeľ uvoľňuje svalstvo, prehrievajú sa kĺby, ozdravuje vlasy a podporuje imunitný systém organizmu.          

Čas kúpeľa je zo zdravotných dôvodov obmedzený na 20 až 30 minút. Po „pivnom kúpeli“ nasleduje relaxácia a odpočinok v trvaní 20 minút na lôžku, kde sa telo vypotí a uvoľní.

Po pivnom kúpeli neodporúčame sprchu po dobu cca 5-6 hodín, nakoľko z prilepených pivných prísad sa vstrebávajú cez póry v pokožke potrebné minerály.

 

pivný kúpeľ

Opis procedúry Pivný kúpeľ

 1. Sauna, relaxácia

 2. Pivný kúpeľ v hydromasážnej vani

 3. Odpočinok na  lôžku

 4. Upokojenie organizmu a relaxácia 

suchá sauna

Hlavnou zložkou „pivného kúpeľa“ je voda s teplotou 35 °C. Voda je obohatená prísadami, z ktorých sa varí pivo, ako sú kvasnice, chmeľ, sladový šrot atď.  Účinok „pivného kúpeľa“, ktorý by v prípade čisto sedacieho kúpeľa nebol celkom optimálny, sa výrazne zvýši použitím špeciálnej hydromasážnej vane a doba kúpeľa je 20 minút.

Okrem toho je „pivný kúpeľ“ zážitkom, je zábavný a podporuje uvoľnenie, relaxáciu a dobrý zdravotný stav. Intenzitu uvedených pocitov a účinok kúpeľa zvyšuje okrem teploty kúpeľa tiež vírivka.

Vírivý efekt jemne rozptýlených bubliniek vzduchu podporuje rozpustenie prísad (chmeľové horčiny, triesloviny atď.), uvoľňovanie a rozptýlenie aromatických látok obsiahnutých v prísadách, napr. v chmeľovom oleji, vedľajších produktoch kvasného procesu a kvasniciach zosilňuje mechanický masážny účinok pre lepšie vstrebávanie látok do pokožky.

pivný kúpeľ

Teplota kúpeľa sa pohybuje okolo 35 °C a preto by ľudia trpiaci na vysoký krvný tlak, kŕčové žily a pod. mali byť opatrní a mali by si nechať teplotu kúpeľa takú, aby sa cítili dobre, čo napokon platí pre všetky termálne kúpele. Osoby, ktoré práve absolvujú alebo absolvovali chemoterapiu, by sa mali „pivného kúpeľa“ zriecť.

 


 

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny v júni
Pondelok13:00-20:30
Utorok 13:00-20:30
Streda13:00-20:30
Štvrtok13:00-20:30
Piatok13:00-21:30
Sobota 10:00-21:30
Nedeľa10:00-20:30

Teplota vody v bazéne

VÝPLAVOVÝ BAZÉN: 36 °C


Úvodná stránka